Projektovanie a Realizácia

Projektovanie

Príjemné, vkusné a funkčné prostredie je základom dobrého pocitu z pobytu v záhrade. Než sa spolu pustíme do kopania, sadenia a ďalších úprav, je potrebné si celý priestor najprv poriadne naplánovať. Ponúkame Vám naprojektovanie Vašej záhradky alebo iného priestoru vyškolenými profesionálmi.

Ako to celé prebieha?

 1. V prvom rade si musíme prísť obzrieť „miesto činu“. Premeriame si ho, zakreslíme, nafotíme a zaznamenáme iné podstatné detaily. V tomto prvom kroku veľmi pomôže a poteší (no nie je to nevyhnutné), ak:
  • už máte akú-takú predstavu, čo od záhrady očakávate (napr. má mať oddychovú čať, budete v nej aj pestovať, ako a kedy ju väčšinou využívate, resp. by ste chceli využívať, a pod.),
  • máte aspoň hrubý pôdorys priestoru,
  • máte nejaké fotky, čo sa Vám u niekoho iného páčilo (pomôže, ale nie je to nevyhnutné),
  • viete, aké sú Vaše prípadné finančné limity.
 2. V ďalšom kroku si všetky zozbierané informácie u nás zosumarizujeme, zakreslíme priestor do programu a pripravíme 1 alebo viacero hrubých variantov, ako by prietor po úprave mohol byť organizovaný.
 3. Po vzájomnej konzultácii rozpracujeme vybraný variant do väčšieho detailu. Vznikne akýsi projekt pre samotnú realizáciu. V prípade záujmu je možné zostrojiť aj pohľady na celý priestor a jeho vývoj v čase.
 4. Pripravíme rozpočet pre samotnú realizáciu.

 

Realizácia

Či už máte projekt od nás, od niekoho iného, alebo chcete niečo v záhrade zmeniť len tak, sme pripravení Vám s realizáciou pomôcť. Zabezpečíme pre Vás objednávku a dovoz rastlín, materiálu a všetkých potrebných doplnkov. Náš tím pod pozorným okom projektanta jednotlivé úpravy uskutoční a Vy sa budete radovať a užívať si nový priestor.

Realizácia prebieha v týchto hlavných krokoch:

 1. Odstránenie nežiadúcej zelene.
 2. Príprava terénu, pôdy.
 3. Osadenie doplnkov.
 4. Finalizácia povrchov.
 5. Výsadba rastlín.

Nie nadarmo sa hovorí, že trpezlivosť ruže prináša. O to viac to platí pre záhradu. Podľa vybraných tipov rastlín môže trvať aj pár rokov, kým sa navrhnutá záhrada dostane do svojho konečného stavu. Nikam sa neponáhľajte, nehľadajte skratky. Naopak, užívajte si to úžasné divadlo a premeny, ktoré sa Vám pozvoľna budú diať pred očami.